• TOEFL
  • TOEFL ITP

TOEFLProgram Açıklaması

 

TOEFL dünyada en çok geçerliliği olan İngilizce dili sınavıdır ve Avustralya, Kanada, Birleşik Krallık ve Birleşik Devletler de dahil olmak üzere 130'dan fazla ülkede bulunan 9000'den fazla kolej, üniversite ve kurum tarafından geçerliliği kabul edilmektedir.

Toplam Program Süresi :

 

72 Saat

Yaş Grubu:

 

15 yaş ve üstü

Programa Kayıt İçin Zorunlu Minimum Seviye :

 

B2 - Intermediate bitirilmesi gerekir.

Programın Kitabı :

 

LONGMAN TOEFL IBT - Deborah PHILLIPS

 

Program İçeriği

 

TOELF sınavına hazırlık öncesi yapılan tanımlama testleriyle öğrencilerimizin zayıf ve kuvvetli yönleri belirlenir. Buna uygun olarak; öğrencilere önce her bir bölüm için ayrı sınav stratejileri çalıştırılır. Ardından yapılan hem beceri hem de tam deneme sınavlarıyla hazırlık tamamlanır.

Toefl ITP

Program Açıklaması


INSTUTITIONAL TOEFL OLARAK DA BİLİNEN ITP SINAVI ;
LISTENING,
GRAMMAR,
READING
BÖLÜMLERİNDEN OLUŞUR VE ANKARA’DA TOBB ÜNİVERSİTESİ VE TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN HAZIRLIK ATLAMA SINAVI OLARAK UYGULANIR.
Ders SAATLERİ GRUPLARA GÖRE DEĞİŞKEN OLUP, TERCİHEN ÖZEL DERS OLARAK DA VERİLEBİLİR. DAHA ÖNCE ALINMIŞ ITP SKORLARI SEVİYE TESPİT SINAVI YERİNE GEÇER.

Program İçeriği

AĞIRLIKLI OLARAK DİLBİLGİSİ, O SIRADA EŞ ZAMANLI OLARAK OKUMA PARÇALARI ÇALIŞMALARI VE SON OLARAK DA DİNLEME BÖLÜMÜYLE İLGİLİ ÖĞRENCİYE KATKI SAĞLANIR, PROGRAMIN BİTİMİNE DOĞRU 3 ADET TAM DENEME SINAVI UYGULANIR

Programın Kitabı


ÇIKMIŞ SORULARIN BULUNDUĞU 2 AYRI KİTAP, AYRICA DİLBİLGİSİ KONULARINI İÇEREN BİR SORU BANKASI ÖĞRENCİLERE VERİLİR.

Yaş Grubu


ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ

Şubeler

-->

Türk Amerikan Derneği