• Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursları
  • TADEK Eğitim A.Ş.

KİMDİR?

Türk Amerikan Derneğ 1951 Yılında Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri arasında iki anlaşma neticesinde kurulmuş köklü bir sivil toplum kuruluşudur.

Zamanının Milli Eğitim Bakanı Tevfik İleri, Milletvekili Cemal Köprülü, Milletvekili Prof. Halide Edip Adıvar, İstanbul Üniversitesi Rektörü Ömer Saraç, A.B.D. Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black kurucu üyeler arasındadır. Günümüzde Türk ve Amerikalılardan oluşan bir yönetimle idare edilmektedir.

TAD Ankara da Ziya Gökalp caddesi üzerinde yer alan müstakil bir binada kurulmuştur. 1965 yılından bugüne Cinnah Caddesi’nin sembolü haline gelmiş kendi binasında faaliyetlerini sürdürmektedir

Türkiye’de yabancı dil kurslarında Amerikan İngilizcesi öğretilen ilk kuruluştur. Günümüzde Amerikan İngilizcesi iş, bilim, eğitim dünyası, internet ve bilgi teknolojisi anlamında güncelliğini sürekli arttırmaktadır.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ‘’Özel Öğretim Kurumu’’ statüsündedir. Garantili bir gelecek için İngilizce bilmenin önemini kavramış olan her yaş ve meslek grubuna bu yönde hizmet vermektedir.

1951’den bu güne edindiğimiz deneyimle yabancı dil eğitimi ve uluslararası sınavlara hazırlık konularında kendini kanıtlamış prestijli bir kuruluş olarak hizmetlerini devam ettirmektedir. Yurt dışı ve yurt içinde lisans ve yüksek lisans eğitimi için alınması gereken TOEFL, GIMAT, GRE, YDS gibi sınavların hazırlık kurslarında yine TAD Yabancı Dil Kursları tercih edilmektedir. Ayrıca iş başvurularında ve çalışanların terfilerinde gerekli olan TOEIC belgesi için hazırlık programı yalnızca TAD Yabancı Dil Kurslarında verilmektedir.

Profesyonel iş hayatında İngilizcenin daha da önem kazandığı bu gün geçmiş deneyimlerinin farkı ile İngilizce dil eğitimindeki tecrübesini gelecek nesillere aktarmaya devam etmektedir. Bu nedenle, çalışanlarına dil eğitimi aldırmak isteyen devlet kurumları ve özel kuruluşların tercih ettiği bir kuruluş olmaktadır.

Yeni nesilleri oluşturacak çocuklarımıza yönelik İngilizce dil eğitimi programı çocuklara eğlenceli bir şekilde verilmekte ve çocukların İngilizceyi sevmesi sağlanmaktadır.

Eğitim felsefesi gereği, herkese kullanabileceği bir dil eğitimi vermeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda, konuşma kursları iş hayatına destek amaçlı çeviri kursları her zaman tercih edilmiştir.

Kuruluş amacına uygun olarak Türk kültürünü ve dilini ülkemizdeki yabancı misyona tanıtma görevini de üstlenmiştir. Yabancılara yönelik Türkçe dil kursları ile Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunmaktadır.

Amerika kıtasındaki en yaygın ikinci dil olan İspanyolca eğitimini de Türk halkına sunmaktadır.
TADEK Eğitim A.Ş., "Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursları" markasının 20 yılığına Türkiye ve KuzeyKıbrıs master Franchisee'i olmuştur.

AMACIMIZ

-TADEK, markanın değerini ve eğitim kalitesini;
-Güncel Teknolojiyi,
-Sosyal Medyayı,
-Sosyal Aktiviteler,
-En son yayınları,
-Yetkin eğitim kadrosunu,

kullanarak daha da ileriye götürmeyi ve markanın Türkiye'deki mevcut
şube ağını; sağlıklı ve güçlü bir şekilde genişletmeyi amaçlamaktadır.

Şubeler

-->

Türk Amerikan Derneği